Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pośladkowe w parterze.

Dolne partie ciała to system, który składa się z połączonych ze sobą grup mięśniowych, więzadeł i ścięgien. Aby był silny i sprawny, każdy jego element potrzebuje pełnego zakresu ruchu. Poniższy zestaw jest zgodny z tymi założeniami. Wybrane ćwiczenia są proste do wykonania. Pozwalają osiągnąć pełne zakresy ruchu bez względu na stopień zaawansowania ćwiczącego. Są dość proste technicznie, nie obciążają stawu kolanowego, pozycja leżąca lub w podporze ułatwia utrzymanie równowagi i skupieniu uwagi na pracy konkretnej partii mięśniowej.
W treningu mięśni pośladkowych ważna jest różnorodność. To duża grupa mięśniowa, która wymaga bodźcowania na różnych płaszczyznach. Pamiętaj o tym, by atakować je pod różnych kątem i z różnorodnych pozycji wyjścikowych. Dziś przygotowałam Wam ćwiczenia w parterze. Do ich wykonania przyda się mata. Jeśli jesteś zaawansowana możesz wykonać je z użyciem gumy oporowej.
Pod grafiką znajdziesz przykładowy trening, który możesz wpleść w swój plan treningowy. Pamiętaj jednak, że to przykładowy zestaw ćwiczeń. Jeśli potrzebujesz szczegółowego planu treningowego, wsparcia trenerki i grupy to koniecznie dołącz do:

  • treningi grupowe online w czasie rzeczywistym (widzisz trenerkę, trenerka widzi Ciebie)
  • dla kobiet, które chcą poprawić/utrzymać kondycję fizyczną i nabrać nawyku codziennej aktywności fizycznej (abonament BASIC)
  • dla biegaczek, które potrzebują kompleksowego treningu uzupełniającego (abonament BASIC lub PREMIUM z planem biegowym)
  • dla mam po połogu – PO POŁOGU

Propozycja zastosowania poniższych ćwiczeń w treningu:

Każde ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach. Przerwa wypoczynkowa między seriami to 20 sekund.

Leg extensions x 15 powtórzeń na każdą stronę
Leg swings x 15 powtórzeń na każdą stronę
Side leg extensions x 15 powtórzeń na każdą stronę
Glute flex x 10 powtórzeń
Clamshells x 15 powtórzeń na każdą stronę
V leg extensions x 10 powtórzeń

Masz pytania? Szukasz motywacji? Czekam na Ciebie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *