Jak stosować hydrolaty w codzienniej pielęgnacji?

Konkretnie i na temat. Zostawiam w punktach info jak ja wykorzystuję hydrolaty w codziennej pielęgnacji. Inspirujcie się i wykorzystujcie je możliwie najszerzej.


  1. Tonizacja po oczyszczaniu: Po umyciu twarzy używam hydrolatu jako delikatnego toniku. Zwilżam wacik hydrolatem i przecieram nim skórę, aby przywrócić jej pH i przygotować do kolejnych etapów pielęgnacji.
  2. Mgiełka nawilżająca: Aplikuję hydrolat na skórę w ciągu dnia, zwłaszcza gdy skóra potrzebuje odświeżenia i nawilżenia. To świetny sposób na utrzymanie skóry nawilżonej, zwłaszcza w suchych warunkach atmosferycznych.
  3. Podczas demakijażu: Nie maluje się jakoś mocno, więc hydrolat super sprawdza się do usuwania resztek makijażu. Zwilżam wacik hydrolatem i delikatnie przecieram twarz, aby oczyścić skórę.
  4. Maseczki nawilżające: Dodaje hydrolat do maseczki do twarzy. To wspaniały sposób na wzmocnienie działania maseczki i jednoczesne dostarczenie skórze korzystnych składników roślinnych.
  5. Przy pielęgnacji cery wrażliwej: Hydrolaty są łagodne i dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą. Wybieram hydrolaty o właściwościach łagodzących, takie jak róża czy lawenda, aby złagodzić podrażnienia.
  6. Roztwory do kompresów: Zwilżam wacik hydrolatem i stosuję go jako kompres na skórę, zwłaszcza w przypadku stanów zapalnych, opuchlizny lub podrażnień.
  7. Dodatek do kremów czy serum: Przed aplikacją dodaję kilka kropel hydrolatu do swojego ulubionego kremu czy serum, aby wzbogacić je o dodatkowe składniki roślinne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *